عباس نوشت

ترامپ برای لغو طرح بیمه درمانی اوباما عجله دارد

۴ فروردین ۱۳۹۶
دسته‌بندی نشده
رئیس‌جمهور آمریکا از سناتورها خواست یا روز جمعه به طرح لغو قانون بیمه بهداشتی اوباما رأی دهند، یا دیگر به اصلاح و لغو آن فکر نکنند.

به گزارش تسنیم،‌ «میک مولوانی،» رئیس دفتر مدیریت و بودجه عصر روز پنجشنبه (به وقت محلی) به وضوح بر این نکته تأکید کرد که دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا مذاکرات خود را در خصوص بحث داغ قانون بیمه بهداشتی به پایان رسانده و مایل به انجام رأی‌گیری در این خصوص در روز جمعه است.

همچنین به گفته یک منبع که در اتاق مذاکرات مولوانی با اعضای حزب جمهوری‌خواه حضور داشت، رئیس دفتر مدیریت و بودجه افزود: «و اگر رئیس‌جمهور با رأیی درباره لغو و جایگزینی قانون بیمه بهداشتی اوباما روبرو نشود، توجه خود را به سایر اولویت‌ها معطوف خواهد کرد.»

همچنین یک مقام ارشد دولت، پیام واضح و ضرب‌الاجل ترامپ را به قانون‌گذاران جمهوری‌خواه تأیید کرد. به گفته وی، رئیس‌جمهور آمریکا قصد دارد در صورت شکست پیشرفت طرح لغو و جایگزینی بیمه بهداشتی اوباما، بر اولویت‌هایی نظیر اصلاح قوانین مالیاتی، تجارت و امنیت مرزها متمرکز شود.

این منبع افزود: «اگر این طرح تصویب نشود، به باور رئیس‌جمهور اعضای کنگره وعده‌های خود را به رأی‌دهندگانشان درباره لغو و جایگزینی قانون بیمه بهداشتی اوباما نقض کرده‌اند؛ آن هم با وجود یک رئیس‌جمهور جمهوری‌خواه در کاخ سفید.»

پال رایان، رئیس جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان نیز روز پنجشنبه برای تأکید بر اهمیت این موضوع به خبرنگاران گفت: «7 و نیم سال است که وعده می‌دهیم این قانون معیوب را لغو و جایگزینی برایش معرفی کنیم؛ چرا که به خانواده‌ها کمکی نمی‌کند. و فردا کار را پیش می‌بریم.»

به نقل از العالم، اما در این میان هستند قانون‌گذاران جمهوری‌خواهی که حاضر به پذیرش ضرب‌الاجل ترامپ نیستند و ادامه مذاکرات درباره این طرح را ضروری می‌دانند. ضرب‌الاجل رئیس‌جمهور آمریکا در حالی مطرح می‌شود که مقامات ارشد جمهوری‌خواه در مجلس نمایندگان به طور ناگهانی رأی‌گیری در خصوص طرح اصلاح قانون بیمه بهداشتی را که قرار بود روز پنجشنبه انجام شود، لغو کردند؛ چرا که در کسب تضمین آرای لازم برای تصویب آن ناکام بودند.