توضیحات بروجردی درباره بیانیه کمیسیون امنیت ملی پیرامون اقدام کریمی قدوسی

عباس نوشت

توضیحات بروجردی درباره بیانیه کمیسیون امنیت ملی پیرامون اقدام کریمی قدوسی

۷ دی ۱۳۹۵
دسته‌بندی نشده
ایرنا نوشت: رییس کمیسیون امنیت ملی با اشاره به اینکه بیانیه منتشر شده امروز در خصوص اقدام کریمی قدوسی در انتشار سخنان وزیر امور خارجه، بیانیه اکثریت اعضای این کمیسیون است گفت: اما این بیانیه رسمی نیست.

علاء الدین بروجردی در خصوص انتشار بیانیه ای با عنوان کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی درباره انتشار مذاکرات محرمانه وزیر امور خارجه با اعضای این کمیسیون، اظهار داشت: بیانیه رسمی کمیسیون مستلزم تشکیل کمیسیون است، از آنجایی که در ایام بررسی لایحه برنامه ششم در صحن علنی هستیم، کمیسیون ها این روزها تشکیل جلسه نداده اند.

نماینده مردم بروجرد در مجلس دهم شورای اسلامی ادامه داد: کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی هم جلسه ای برای تصویب بیانیه نداشته است؛ بنابراین بیانیه منتشر شده مصوبه کمیسیون نیست.

وی گفت: بیانیه تعدادی از اکثریت اعضای کمیسیون است اما بیانیه رسمی کمیسیون امنیت محسوب نمی شود.

 بروجردی در این باره که اگر نصف به علاوه یک نفر از اعضای کمیسیون، بیانیه را تایید کنند، بیانیه رسمی تلقی می شود، توضیح داد: با این حال مستلزم است که جلسه ای رسمی برای تصویب بیانیه تشکیل شود که چنین امری صورت نگرفته است؛ در این صورت تایید نصف به علاوه یک نفر برای تصویب بیانیه حرف درستی است.علیرضا رحیمی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در حاشیه جلسه علنی روز سه شنبه مجلس بیانیه ای را با عنوان این کمیسیون در محکومیت اقدام جواد کریمی قدوسی نماینده مشهد در انتشار اظهارات محمد جواد ظریف وزیر امورخارجه را در بین خبرنگاران توزیع کرد.

همچنین نقوی حسینی سخنگوی کمیسیون در جمع خبرنگاران گفت : وقتی که بیانیه کمیسیون به تائید نصف به علاوه یک اعضا برسد، می توان آن را بیانیه کمیسیون دانست.