عباس نوشت

خرید حجاج از بازارهای عربستان ممنوع!

۲۱ تیر ۱۳۹۷

عضو هیأت مدیره کمیسیون امنیت ملی و سیهست خارجی مجلس با بیان اینکه خرید حجاج از بازار عربستان هیچ تبرکی ندارد، گفت: حجاج امسال تصمیم بگیرند برای حمایت از تولید ملی از داخل کشور سوغات تهیه کنند.

به نقل «عباس نوشت»، محمد جواد جمالی نوبندگانی عضو هیأت مدیره کمیسیون امنیت ملی و سیهست خارجی مجلس، با اشاره به در پیش بودن ایام موسم حج بر پرهیز حجاج از بازارگردی در عربستان تأکید و اظهار کـــرد: خرید جنس چینی در مکه و مدینه که مشابه به کیفیت بالاتر آن در ایران وجود دارد، هیچ تبرکی ندارد و چنین کالایی را می‌توان از درون کشور با کیفیت و قیمت زیاد معقول‌تر تهیه کـــرد.

نماینده آقام فسا در مجلس شورای اسلامی بیان کـــرد: با پول ریختن در بازار عربستان به اقتصاد کشوری کمک می‌کنیم که علیه جمهوری اسلامی و آقام مظلوم یمن اقدامات تروریستی زیادی را انجام داده هست و در واقع با کمک به این اقتصاد به اقتصاد داعش کمک کـــرده‌‎ایم.

وی با اشاره به نامگذاری سال به نام “حمایت از کالای داخلی”، عنوان کـــرد: برای پیروی از شعار سال بهترین گزینه این هست که حجاج ایرانی بازارگردی در عربستان را تحریم و از بازارها و بازارچه‎های داخلی خرید کنند.

جمالی نوبندگانی تصریح کـــرد: حتی اگر قرار هست حجاج جنس خارجی هم خریداری کنند، بهتر هست این کالا را از داخل تهیه کنند تا به فروشندگان خودمان سود و نفع برسد و به دشمن ایران و نه حتی انقلاب اسلامی کمک و یاری نشود.

عضو هیأت مدیره کمیسیون امنیت ملی و سیهست خارجی مجلس بر ضرورت فرهنگسازی در این حوزه تأکید و اظهار کـــرد: لازم هست دستگاه‌های فرهنگی در این زمینه اقدامات تأثیرگذار انجام دهند تا امسال مراسم حج به بهترین نحو خود برگزار شود.

مطابق اعلام مقامات سازمان حج و زیارت ایران امسال ۸۵ هزار نفر در قالب ۵۸۳ کاروان از ۲۷ تیرماه عازم مراسم حج در عربستان سعودی می‌شوند.

منبع: خانه ملت