عباس نوشت

دعوت ویژه‌ی دفتر آیت‌الله سیستانی از مومنین برای هستهلال ماه شوال

۲۳ خرداد ۱۳۹۷

بخش عربی وبسایت دفتر مرجع اعلای شیعیان آیت‌الله العظمی سیستانی در هشداریه‌ای از جمیع مومنین دعوت به عمل آورد تا در جستجوی هلال ماه شوال و اظهار گواهی نزد دفاتر مرجعیت همیاری کنند.

به نقل «عباس نوشت»، بخش عربی وبسایت دفتر مرجع اعلای شیعیان آیت‌الله العظمی سیستانی در هشداریه‌ای از جمیع مومنین دعوت به عمل آورد تا در جستجوی هلال ماه شوال و اظهار گواهی نزد دفاتر مرجعیت همیاری کنند.

متن این هشداریه بدین شرح هست:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

رسول خدا (صلی الله علیه و آله و سلم) فرمودند: «با رویت ماه روزه بگیرید و با رویت ماه روزه بشکنید».

دفتر حضرت آیت‌الله سیستانی (دام ظله) در نجف اشرف، از مومنین گرامی در عراق و کشورهای همعباس نوشت‌ی عراق دعوت می‌کند پس از غروب خورشید در روز پنج‌شنبه (۲۹ رمضان المبارک) به جستجوی هلال ماه شوال المکرم سال ۱۴۳۹ هـ.ق. بپرداخانومد.

و از کسانی که – تکمیلا – از رویت هلال در این شب مطمئن می‌شوند، تقاضا می‌شود یا مستقیما در دفتر مرجعیت و یا نزد برخی از نمایندگان و معتمدین ایشان در کشور گواهی دهند.

هشدارات موجود درباره‌ی اندازه‌ی هلال و ارتفاع آن در افق در شامگاه‌ پنج‌شنبه حکایت از آن دارد که در این شب امکان رویت هلال در عراق و مناطق مجاور آن با چشم غیر مسلح – یا بدون هستفاده از تلسکوپ و امثال آن – زیاد دشوار فراهم خواهد انجام گرفت، حال آنکه در شب آتی آن در ارتفاعی زیاد و با اندازه‌ای زیاد بزرگ و برای مدت زمانی طولانی رویت خواهد انجام گرفت.

بنابراین، به مومنین گرامی تاکید می‌کنیم در شامگاه پنج‌شنبه‌ی این هفته نسبت به هستهلال همت بگمارند، خصوصا برای کسانی که مناطقشان از هوای تکمیلا پاک بهره‌مند هست، و خداوند توفیق‌ عطا می‌کند.