عباس نوشت

سوء‌هستفاده جنسی در خانومدان‌های تحت کنترل امارات در یمن رواج دارد

۳۱ خرداد ۱۳۹۷

آسوشیتدپرس در مطلبی به رواج سوء‌هستفاده جنسی در خانومدان‌های تحت کنترل امارات متحده در یمن پرداخته هست.

به نقل «عباس نوشت»، در گزارش آسوشیتدپرس آمده هست: شکنجه‌گران از یک الگوی ثابت پیروی می‌کـــردند: کتک زدن روزهای شنبه، شکنجه روزهای یکشنبه، و هستآسوده روزهای دوشنبه. سه روز بعد هم از همین الگو تبعیت می‌کـــرد. جمعه نوبت به سلول انفرادی می‌رسید.

جناب آقا یمنی که در یکی از خانومدان‌های امارات متحده عربی — متحد کلیدی آمریکا — در یمن بدون تفهیم اتهام اسیر هست، ماجرای شکنجه و سوء‌هستفاده گسترده را در قالب تصویر ها توصیف می‌کند. این نقاشی‌ها که از خانومدانی در منطقه عدن به دست آسوشیتدپرس رسیده هست، تصویری ناآسوده‌کننده را از جهانی مخفی و مالامال از موارد نقض حقوق بشر به وسیله افسران اماراتی که از مصونیت برخوردار هستند به دست می‌دهد.
تصویرشی بدون تاریخ که به دست آسوشیتدپرس رسیده هست، یک خانومدانی نقاشی‌انجام گرفته را نشان می‌دهد که در یک خانومدان یمن و به وسیله اماراتی‌ها مورد سوء‌هستفاده قرار می‌گیرد. در متن عربی همراه تصویر آمده هست: «خانومدانی‌ها اینگونه وادار به عریان انجام گرفتن می‌شوند.»

در ادامه این مطلب آمده هست: افسران اماراتی صدها آقا یمنی را که بدون محاکمه در خانومدان‌های مخفی به سر می‌برند، مورد آزار و شکنجه جنسی قرار می‌دهند.

یک نقاش و ۶ خانومدانی دیگر به آسوشیتدپرس گفتند خشونت جنسی ابزاری حیاتی برای آزار دادن اسرا و گرفتن اعتراف از آن‌ها هست.

نقش‌هایی که بر روی ظروف پلهستیکی کشیده انجام گرفته هست جناب آقا را نشان می‌دهد که عریان از خانومجیر آویزان انجام گرفته هست و شوک الکتریکی دریافت می‌کند. جناب آقا دیگر هم روی زمین هست، سگ‌هایی در کنارش هستند و تعدادین نفر به او لگد می‌خانومند. تصویر ها ناآسوده‌کننده‌ای از آزار جنسی هم به چشم می‌خورد.

این هنرمند اسیر می‌گوید: «بدترین چیز درباره وضع ما این هست که هر روز آرزوی مرگ می‌کنم اما به آن نمی‌رسم.» این آقا دو سال را در خانومدان سپری کـــرد و مشکلاتش از جایی آغاز انجام گرفت که در میان آقام بر ضد اماراتی‌ها نقل کرد گفت.

آسوشیتدپرس تاکنون از وجود دست‌کم ۵ خانومدان متعلق به امارات آگاه انجام گرفته هست که نیروهای امنیتی در آن‌ها از شکنجه‌های جنسی برای آزار و در هم شکستن خانومدانی‌ها هستفاده می‌کنند.