عباس نوشت

سکوت بازار ارز شکست/دلار ۴۸۱۱ تومان

۲۲ اسفند ۱۳۹۶

دلار امروز سکوت خود را شکست و با رانجام گرفت ناگهانی ۳۱۲ تومان به ۴ هزار و ۸۱۱ تومان رسید؛ رانجام گرفتی که بازار‌های دیگر را هم شگفت زده کـــرده هست.

در بازار معاملات امروز پایتخت دلار آمریکا بعد از سه هفته حرکت بطئی و کاهشی، مجددا در راه افزایش قرار گرفت. این افزایش قیمت دلار در صرافی‌های بانکی هم اتفاق افتاد و هر دلار آمریکا ۴ هزار و ۷۹۰ تومان نرخ گذاری انجام گرفت.

دلار در بازار سلیمانیه نیز با ۳۳ تومان افزایش ۴ هزار و ۸۳۲ تومان انجام گرفت.

به دنبال افزایش قیمت دلار، یورو هم ۱۸۳ تومان گران‌تر از دیروز ۵ هزار و ۸۱۱ تومان به فروش رفت.

امروز پوند انگلیس ۶ هزار و ۸۸۷ تومان به فروش رفت که نسبت به روز گذشته ۳۱ تومان افزایش یافت.

 

در بازار طلا با وجود کاهش نرخ اونس در بازار جهانی، هر مثقال طلا با ۳ هزار تومان افزایش به ۶۵۶ هزار و ۸۰۰ تومان رسید. به دنبال افزایش قیمت مثقال، هرگرم طلای ۱۸ عیار هم ۱۵۱ هزار و ۶۳۲ تومان به فروش رفت.

 

در بازار سکه هم این افزایش‌ها سرایت کـــرد. سکه طرح امامی با ۱۰ هزار و ۵۰۰ تومان افزایش به یک میلیون و ۵۹۲ هزار و ۵۰۰ تومان رسید. سکه طرح قدیم ۲ هزار تومان گرانتر از دیروز انجام گرفت و یک میلیون و ۵۷۰ هزار تومان قیمت گذاری انجام گرفت.

نیم سکه با ۷ هزار تومان افزایش ۷۷۰ هزار تومان انجام گرفت و ربع سکه با ۲ هزار تومان کاهش ۴۸۶ هزار تومان قیمت خورد. سکه گرمی امروز ۱۱ هزار تومان افزایش یافت و ۳۴۵ هزار تومان انجام گرفت.

افزایش قیمت سکه در بازار آتی هم اثر خود را گذاشت و هر قطعه سکه بهار آزادی برای تحویل در آبان یک میلیون و ۶۷۴ تومان افزایش یافت.

 

به دنبال افزایش قیمت دلار شاخص بورس با ۱۶۵ واحد افزایش ۹۶ هزار و ۱۹۴ رسید. قیمت هر بیت کوین هم ۹ هزار و ۸۰۷ دلار انجام گرفت.