عباس نوشت

صدور حکم اعدام برای قاتل یک کشیش مسیحی در مصر

۲۴ بهمن ۱۳۹۶

منابع قضایی در مصر از صدور حکم اعدام در حق یک منطقهوند مسلمان متهم به قتل یک کشیش مسیحی در حومه پایتخت این کشور رویداد دادند.

به نقل«عباس نوشت»، منابع قضایی در مصر اعلام کـــردند که دادگاه کیفری منطقه قاهره، پایتخت این کشور امروز (دوشنبه) «احمد سعید السنباطی»، منطقهوند مسلمان متهم به قتل یک کشیش مسیحی به نام «سمعان شحاته رزق الله» را به اعدام محکوم کـــرد.

بر اساس این گزارش، منابع مذکور در این باره تاکید کـــردند که متهم پرونده می تواند نزد دادگاه هستیناف به عنوان عالی ترین دادگاه غیر نظامی مصر به حکم اعدام صادر انجام گرفته در حق خود اعتراض کند.

این در حالی هست که کشیش مذکور ۱۲ اکتبر سال گذشته میلادی در یک ناحیه مسکونی واقع در حومه منطقه قاهره کشته انجام گرفت و در همان روز نیز نیروهای پلیس مصر این منطقهوند مسلمان را بازداشت کـــردند جایی که به اتهام قتل عمد و حمل سلاح سرد به دادگاه کیفری محول انجام گرفت.

دادگاه کیفری قاهره نیز سه روز پس از وقوع این حادثه، نخستین جلسه محاکمه السنباطی را تشکیل داده و در همان جلسه نیز تصمیم گرفت پرونده وی را برای «شوقی علام»، مفتی اعظم مصر بفرستد تا نظر شرعی در رابطه با صدور حکم اعدام را جویا شود.

لازم به ذکر هست که تصویر ها ضبط انجام گرفته یک دوربین کنترل امنیتی و پخش انجام گرفته در شبکه های اجتماعی، این منطقهوند مصری را در حالی نشان می داد که با یک چاقوی بزرگ شبیه ساطور کشیش مذکور را دنبال کـــرده و در نهایت نیز به وسیله آن تعدادین ضربه به وی وارد کـــرد.