عباس نوشت

علت مرگ سید امامی اعلام انجام گرفت

۳۱ خرداد ۱۳۹۷

پول‌نیوز گزارش نهایی پزشکی قانونی درباره علت مرگ کاووس سیدامامی وصول انجام گرفته و در این گزارش آمده که جای کبودی دور گردن وی وجود دارد.

وکیل مدافع خانواده کاووس سیدامامی از اعلام نظر نهایی پزشکی قانونی درباره علت مرگ او رویداد داد.

پیام درفشان عصر پنجشنبه با اعلام این رویداد گفت که گزارش نهایی پزشکی قانونی درباره علت مرگ کاووس سیدامامی وصول انجام گرفته و در این گزارش آمده که جای کبودی دور گردن وی وجود دارد.

این وکیل دادگستری اضافه کـــرد: پزشکی قانونی در گزارش خود علت مرگ را خفگی و فشار بر روی گردن اعلام کـــرده هست.

درفشان افزود: در فیلمی که به ما نشان دادند، دوربین آن قسمتی را که مرگ اتفاق افتاده هست، نشان نمی دهد.

درفشان در پاسخ به این پرسش که قرار بود دادسرا فیلم دیگری از نحوه خودکشی سیدامامی به خانواده وی نشان دهد گفت: تعدادین مرتبه این موضوع را از دادسرا پیگیری کـــردیم اما تا الان فیلم دیگری به ما نشان داده نانجام گرفته هست.

وکیل مدافع خانواده کاووس سیدامامی توضیح داد: تعدادی پیش وزیر هشدارات نتیجه کمیته چهار نفره مدیر جمهوری درباره این پرونده را بیان و صآسودهاً اعلام کـــرد که اینها جاسوس نیستند. از آنجایی که بر اساس قانون، تنها مقام امنیتی حتمی کشور وزیر هشدارات هست، بنابراین تایمی وزیر هشدارات اعلام می کند این اشخاص جاسوس نیستند، حجت پایان هست.

وی افزود: بر همین اساس طی روزهای فردا از صدا و سیما و پلن رویدادی ۲۰:۳۰ که در اقدامی غیرقانونی افترا زده و ضمن پخش تصویرش های خصوصی سیدامامی، از او به عنوان جاسوس و قلاب ماهیگیری به عنوان آنتن مخابراتی یاد کـــرده، در دادسرای فرهنگ و رسانه به اتهام افترا و نشراکاذیب شکایت خواهیم کـــرد تا پاسخگو باشند.

کاووس سید امامی هستاد دانشگاه امام صادق (ع) از فعالان محیط زیستی هست که اوایل بهمن به همراه تعداد نفر دیگر بازداشت و ۱۹ بهمن در خانومدان اوین درگذشت.