عباس نوشت

ماه مبارک رمضان از فردا در ایتالیا و اروپا آغاز می شود

۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷

مرکز اسلامی فرهنگی ایتالیا موسوم به ‘مسجد بزرگ رم’ اعلام کـــردکه ماه مبارک رمضان، ماه روزه داری و توبه، از فردا(پنجشنبه) در این کشور و اروپا آغاز می شود.

به نقل «عباس نوشت»، مسجد بزرگ منطقه رم با انتشار هشداریه ای، روز پنجشنبه ۱۷ ماه مه (۲۷ اردیبهشت) را نخستین روز از ماه مبارک رمضان اعلام کـــرد.

با توجه به اینکه روز سه شنبه ماه جدید رویت نانجام گرفت، بنابر این امروز آخرین روز از ماه شعبان محسوب انجام گرفته و فردا در ایتالیا و اکثر کشورهای اروپایی نخستین روز از ماه مبارک رمضان خواهد بود.
دو میلیون و ۹۰۰ هزار مسلمان (معادل ۴٫۸ درصد جمعیت ) در ایتالیا خانومدگی می کنند که از این تعداد حدود ۷۰ هزار نفر ایتالیایی هستند و پیش بینی می شود که جمعیت مسلمانان در این کشور تا سال ۲۰۵۰ میلادی به ۷ تا ۸٫۲ میلیون نفر خواهد رسید.

شمار مسلمانان در ۲۸ کشور اتحادیه اروپا بعلاوه نروژ و سوئیس نیز رو به افزایش هست . در سال ۲۰۱۰ میلادی جمعیت مسلمانان در این اتحادیه به ۱۹٫۵ میلیون نفر (معادل ۳٫۸ درصد جمعیت اتحادیه اروپا) می رسید درحالی که در سال ۲۰۱۶ میلادی به ۲۵٫۸ میلیون نفر (معادل ۴٫۹ درصد جمعیت اتحادیه اروپا) رسید. جمعیت مسلمانان در اروپا تا سال ۲۰۵۰ میلادی بین ۵۸ تا ۷۵ میلیون نفر خواهد بود.