عباس نوشت

پهپاد ایرانی ساقط انجام گرفته نمونه آر.کیو۱۷۰ بوده هست

۲۴ بهمن ۱۳۹۶

 نقل کردگوی ارتش رژیم صهیونیستی مدعی انجام گرفت: پهپاد ایرانی که به حریم هوایی اسرائیل رخنه کـــرده بود نسخه کپی انجام گرفته نمونه آمریکایی آن هست. جاناتان کانریکاس نقل کردگوی ارتش رژیم صهیونیستی روز دوشنبه (امروز) در گفت‌وگو با شبکه سی‌ان‌ان به تکرار ادعای دیگر مقامات صهیونیستی مبنی بر این پرداخت که پهپادی که روز شنبه به حریم هوایی اسرائیل رخنه کـــرد، ساخت ایران بوده هست.

وی در ادامه ادعاهای خود گفت که این پهپاد توسط ارتش اسرائیل دنبال قرار گرفت و بر اساس نمونه آمریکایی آن یعنی RQ-170 ساخته انجام گرفته هست.

ارتش رژیم صهیونیستی مدعی هست که این پهپاد پس از پرواز از سوریه روز شنبه در ساعت ۴:۵۰ بامداد به تایم محلی وارد حریم هوایی اسرائیل انجام گرفت و سپس توسط یک هلی‌کوپتر دنبال قرار گرفت که بقایای آن در خاک اراضی اشغالی قرار دارد. نقل کردگوی ارتش رژیم صهیونیستی همچنین گفت که آنها از راه پروازی این پهپاد متوجه انجام گرفتند که یک ماموریت ویژه داشته هست اما جزئیات افزایشی در این باره ارائه ندادند.

وی در ادامه اذعان کـــرد که این نخستین باری هست از زمان آغاز جنگ داخلی سوریه، یک هواپیمای بدون سرنشین ایرانی وارد حریم هوایی اسرائیل می‌شود.

 علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران روز یک‌شنبه در حاشیه راهپیمایی ۲۲ بهمن گفت که سرنگونی جنگنده صهیونیستی، معادله عدم تواخانوم قوا در ناحیه را تغییر داد و به‌علاوه هانجام گرفتار داد که هر خطایی که این رژیم در ناحیه مرتکب شود، بدون پاسخ نخواهد ماند.

شمخانی در ادامه نقش ایران در سرنگونی جنگنده صهیونیستی را رد کـــرد و گفت: پدافند هوایی سوریه این جنگنده را که حریم هوایی این کشور و حاکمیت آن را نقض کـــرده بود، دنبال قرار داده هست.