عباس نوشت

گارد ریهست جمهوری سوریه نزدیک دو منطقهک شیعه‌نشین مستقر انجام گرفت

۲۲ اسفند ۱۳۹۶

منابع رویدادی معارض در سوریه می‌گویند، گارد ریهست جمهوری سوریه برای ایجاد کمربند دفاعی از دو منطقهک شیعه‌نشین «نبل» و «الزهرا» در نزدیک حلب مستقر انجام گرفت.

به نقل«عباس نوشت»، گروه موسوم به «دیدبان حقوق بشر سوریه» نزدیک به معارضان سوریه، در رویدادی اعلام کـــرد که صبح امروز دوشنبه یگانی از گارد ریهست‌جمهوری سوریه در جنوب ناحیه «عفرین» مستقر انجام گرفته تا کمربندی دفاعی برای حفاظت از دو منطقهک (شیعه‌نشین) «نبل» و «الزهرا» ایجاد کند.

این اقدام گارد ریهست‌جمهوری سوریه در حالی هست که ارتش ترکیه و هم پیمانان آن که بخشی از آن‌ها تا دو سال گذشته منطقهک‌های «نبل» و «الزهرا» را محاصره کـــرده بودند، اخیرا توانسته‌اند منطقهک «جندیرس» در حومه عفرین اشغال کنند تا پنجمین منطقهکی باانجام گرفت که به دست ارتش ترکیه اشغال می‌شود.

منطقهک‌های نبل و الزهرا در ۳۱ کیلومتری جنوب عفرین و در شمال غرب منطقه حلب قرار دارند که بهمن ماه سال ۹۴ سه سال در محاصره گروه‌های مسلح تکفیری بودند.

گارد ریهست جمهوری سوریه نزدیک دو منطقهک شیعه‌نشین مستقر انجام گرفت

ترکیه با پشتیبانی از گروههای مسلحی مثل «ارتش آزاد سوریه»، حمله به عفرین در حلب در شمال غرب سوریه را برای مقابله با شبه‌نظامیان کُرد سوریه از ۲۰ ژانویه ۲۰۱۸ آغاز کـــرده و اکنون از تعداد محور به سوی منطقه در حال پیشروی هست.

در حملات ترکیه، زیاد از دو هزار نفر که آنکارا ادعا می‌کند همه آنها شبه‌نظامی بوده‌اند، در عفرین و مناطق اطراف آن جان باخته‌اند.